Szef Działu BHP i Ochrony Środowiska

10.06.2022
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

logo Liberty

Liberty Częstochowa Sp. z o.o. należy do międzynarodowej grupy GFG Alliance, jednego z potentatów na rynku stalowym, działającego w ponad 30 krajach świata. W Polsce jesteśmy największym producentem blach grubych dla budownictwa, energetyki, przemysłu maszynowego i stoczniowego.

Obecnie poszukujemy odpowiedniego kandydata/ki na stanowisko:
Szefa Działu BHP i Ochrony Środowiska

Zakres obowiązków:
współuczestniczenie w tworzeniu strategii firmy i jej realizacji w obszarze bezpieczeństwa
i higieny pracy, ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej, zgodnej z założonymi celami
biznesowymi, w ramach międzynarodowej grupy,

  • kontrola, monitorowanie, doradztwo oraz zapewnienie realizacji zadań, procesów oraz projektów
    związanych z obszarem bhp, ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej
    zgodnie z wymaganiami prawnymi i korporacyjnymi,
  • inicjowanie i organizowanie przedsięwzięć mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia
    i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków bhp, a także ochronę środowiska,
  • współpraca z państwowymi, społecznymi i związkowymi organizacjami w zakresie nadzoru nad
    warunkami pracy, ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej, oraz koordynowanie realizacją
    ich nakazów, decyzji, zaleceń i wystąpień,
  • ciągłe doskonalenie i utrzymanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania wg normy ISO 45001
    i ISO 14001,
  • wsparcie i doradzanie w projektach technicznych, inwestycyjnych, ciągłego doskonalenia,
  • przygotowywanie raportów dla Zarządu, w tym przeprowadzanie oceny ryzyka w zakresie bhp,
    ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej,
  • ścisła współpraca z kadrą dyrektorską oraz innymi jednostkami w strukturze firmy i grupie.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w obszarze bhp, ochrony środowiska
    i ochrony przeciwpożarowej - mile widziane w firmie o profilu produkcyjnym, metalurgicznym,
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość przepisów prawa w zakresie bhp, ppoż. i ochrony
    środowiska,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację i pracę
    w międzynarodowym środowisku,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • posiadanie cech lidera,
  • wysoko rozwinięte umiejętności: planowania strategicznego, analityczne, delegowania zadań
    oraz wyznaczania i realizacji celów, orientacji na wynik,
  • umiejętność skutecznej komunikacji i zarządzania zespołem, bardzo dobra organizacja pracy,
  • terminowość i odpowiedzialność za powierzone zadania.

Oferujemy:

  • umowę o pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem,
  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego w ramach struktury międzynarodowej,
  • przyjazną atmosferę i pracę w firmie o ugruntowanej pozycji.

Zainteresowanych prosimy o aplikowanie na adres: rekrutacja@libertyczestochowa.pl
tel.: 34/ 323 77 96, 34/ 323 89 39

Proszę o podpisanie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji, zgodnie z ustawą zdn. 10.05.2018r. o ochronie danych osobowych (DZ. U. z 2018 poz. 1000) , oraz art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz.
UE L 119, s. 1) – dalej RODO”.

Pliki do pobrania